ONLINE KŘÍŽOVKY .CZ | luštěte a vyhrajte

Dobrý den, dnes je 20. 4. 2018, svátek má , zítra


 


 

Code by PCHweb.cz

 

TOPlist

Jak můžete vyhrát

Pro dva výherce v jednom měsíci máme výhru:

STÍRACÍ LOS.

Pro zařazení do slosování o ceny pošlete alespoň jedno správné řešení kterékoliv zveřejněné soutěžní křížovky nebo osmisměrky. Od února 2018 losujeme v jednom měsíci ze všech správných řešení jednoho výherce, kterému pošleme stírací los.

Řešení ve tvaru: KÓD KŘÍŽOVKY TEXT (např. KRIZOVKA 29 Pec nám spadla) posílejte do 10 dnů, (v mailu uveďte svou adresu), od uveřejnění soutěžních  křížovek na mailovou adresu: onlinekrizovky@seznam.cz

 

Blahopřejeme výhercům soutěžních křížovek

Březen 2018: I. Laštůvková, Svitavy
Správná znění tajenek: ... sij třeba za mokra, na podzim i za sucha. ... nového berana. ... čokolády a růží.  jednomu přece nebudu lhát. Nezralé maliny jen pokud jde o víno, whisky a nábytek. ... vypořádej se s tím, co přijde.  ... čtyři hospody. ... odkvétají pampelišky a kvetou třešně. ... nikdy nevíš, co ochutnáš. ... který zničil celé jeho jižní křídlo. ... jak je bohatý.  ... trhat, až když zcela uzraje. ... jenže dostal doma do hlavy válečkem. Princ a Večernice  touží být milována více než láskou. ... mají velké uši.  ... tolika vyhlášek mají analfabeti. ... do času vyměřeného pro život. Krásná Helena  zkaženosti je člověk bez cíle. jdou na export. ... že i ten druhý může mít pravdu. ... říkám, aby chodila rovně a nehrbila se. Královský slib  ... fantazie a není umění bez faktů. ...  v oddělení cukrovinek. ... skladatel a dirigent Václav Smetáček. ... svátek obličeje. Smrt je peříčko, služba je hora. ... v pondělí zde máme zavírací den.

Únor 2018: G. Minaříková, Držková
Správná znění tajenek: ... v nich nedokážu rozpoznat souhvězdí. ... Žraločí zuby. Jací jsme, takové budou naše děti. ... Matěje nahý nahého nosí na těle. ... než všechny léky. ... jsi mi za dobré vysvědčení sto korun. ... hornická osada. ... než otec rodiny. ... usměje se na nás a pak zapadne. ... pro pitomosti co děláme. ... nedostačuje k tomu, aby přestal psát.  ... to zkus po dobrým. ... pivovar Rebel. ... chodí na pivo a mamince na nervy. ...  sídlo soudu. ... a lov na ptáky, nikdy netrvají dlouho. ... a mé ženě schopnost pracovat. ... že něco dostal. ... samé pětky, ale neřeknu ti v jakém pořadí. ... Vrážský potok. ... láska je jako kurs lyžování nasucho. ... v lese, rozběhl bych se domů. ... je moje rodina. ... vydrancováno obávanými polskými kozáky. ... žere tři dny před tím než se bere. ... jeden člověk ještě není člověkem. ... horním městem. ... milovat nepřátele tak jak své bližní.

Leden 2018: V. Krejčiříková, Třebíč, M. Suchá, Babice
Správná znění tajenek: Hodně štěstí v novém roce! ... volné, aby bylo vidět, že jste dáma. ... nazývá touhou. ... třesou ruce, že vždycky polovinu vylije.  Martin Hanzal ... do toho minulost. ... písemce z matematiky se taky přepočítám.  ... se sluší chodit. Když je leden bílý, je sedlákovi milý. ... v deseti jazycích. ...  lidskou bytost. Žít v chudobě není hanba, žít ve špíně, ano. Čajánek ... protože třeba já mám taky rád banány. ... odpočívat v ráji. ... tak na noviny. ... jsou šťastné, se s tím nespokojí. Slavomír Lener  je chytrá, tak ji to ani nenapadne. ... ještě rozkvete. ... nikoli sebe v umění. Potom si naleju odpověď a zas je dobře. ... v pátém měsíci. ... se nabízet, ale beze slova se obětovat. Zdeněk Kubica ... umění života. ... ručí ředitel a mučitelský výbor. ... ti vyjde opak. ... psích spřežení. ... ušpiní, toho ostatní umažou docela. ... římské číslice.

Prosinec 2017: V. Kratochvílová, Krnov, V. Pavelka, Brno
Správná znění tajenek: ... tím, že necháme zvtrdnout mléko.... že je to na furt.... nohy a hned ji žádáme o ruku.... rampouchy, urodí se dlouhý len. Pavel Borovec... aniž v sobě pěstují vinohrad citů.... návod k použití.... pořádně nezačal. Přes překážky ke hvězdám.... najdeš v pivu.... v trafice, ten dědek ví všechno.... co vrána bílá. Antonín Barák Občas i hlupák vhodně promluví. neschopní nadšenci.... přitažlivé, tajemství vyzývavá.... a ryba třetí den smrdí. Hněv je špatný rádce.... jsem bez lístku nevěděl, kam patřím. Pavel Juráček... štěstí, zrodí se v nás nová touha žít. vylížu dočista. Soudce má na obě uši slyšeti.... čím víc člověk tloustne, tím je slabší.... a cestujeme.... drahé ovoce. Největší ozdobou domu je ošlapaný práh.... jsem dentista.... krmím tam králíky slepice a sebe.... rozvíjení ducha. ... i druhé vám umožní, že se nespálíte.

Listopad 2017: J. Reindlová, Mladé Buky, B. Maršálková, Vojkovice
Správná znění tajenek: ... přijdu na večeři. na svatou Kateřinu platí za nejlepší.  a dětského ducha. ... je jenom začátek  ... do té doby, než jeho myšlenka zvítězí. Oldřich Machala ... potřebovat, ale nebudete vědět, kde je. Kdo hledá, najde.  ... jen ho najít! Není místa, kde by nesvítilo. Jakub Houfek Prosím, to je báchorka pro malé děti. ... kořením života.  ... když píchnete, nemáte rezervu. ... chladnými, když je ženy příliš milují. Jiří Hunkes ... přišlo mi nefér nechat vás stát jedinou. Líná huba, holé neštěstí.  ... tím pomaleji to odrůstá. ... svého ducha, blázen je však jeho otrokem. Miroslav Pauřík Nic moc, dneska dělám reparát. ... na koho shodí vinu.  Srdci neporučíš.  Každá krutost pramení ze slabosti.  Jaromír Kverka ... spolu s klesající cenou připojení.  ... měli hned zemřít.  ... ten, kdo vytrvá.  ... tím, že mi zase chutná krupicová kaše.

Říjen 2017: J. Fiala, Pístovice, T. Teplý, Sazovice
Správná znění tajenek: Lazebník se učí na hlupákově bradě. ... a bez mozku.  ... smíchu znamená nesnášet pravdu. ... samo, jsou všichni doktoři zbyteční. Jakub Ficenec ... ženská jen kdyby tolik nekecala ... které chtělo bujet. ... nepomůže, že leží ve zlaté posteli. Filip Pyrochta ... dej se na politiku!  ...  krojované Slovácké hody s právem. Žít a nechat žít. ... poctivého nálezce aby ji zase zahodil. Richard Sitarčík S oběma je totiž špatná domluva.  ... udělat, je naučit se znovu smát.  … odmítla krásu. Luboš Pázler  co už před ním udělal někdo jiný.  ... to musejí jíst.  ... když ne při příchodu, tak při odchodu. Jiří Setínský ... nemůže být nikdy příjemně překvapen. ... umřít je lepší než si život zachránit. ... léčkou lásky. ... navštívit Muzeum Jana Amose Komenského. ... přijíždějí nejpozději.  ... v jeho plodnosti. ... potřebujete dýchání z pusy do pusy. ... už nic nenapadá.  Kde je láska, je také bolest.

Září 2017: S. Boková, Říčany, R. Rabiec,Moravská Ostrava
Správná znění tajenek: ... po předsedovi, který se odstěhoval. Hana Holišová V září ještě slunce dosti září. Mám, ale tahle byla nejčistější. ... víc než ostrý meč. ... zklamat, než ji dlouho předstírat. ... nadmeš, tak hrají. ... jiného, ta paní to chce sníst celé sama. Helena Zeťová ... a dnes z něho máme smeták. ... je ochoten spíše nežít než nenávidět. ... a už syn generála! ... mít vzdělaného syna, vdej se za učitele. Bohuš Záhorský     ... tak Bůh Kubovi. ... zklamáním a špatným počítáním. ... hloupý sám sebe. ... jen ráno, když slepice ještě spí. ... je operace, kterou nikdy nestihnete včas. Antonín Lhoták ... zranění následkem švihnutí ocasu do oka. ... nenávist slepá. Asi tak o půl hodiny. ... idol němý, aby nikdy nemohl zklamat. ... neučí jiné zpívat. ... pomůže ti hodit vinu na někoho jiného. ... Vorla za vejce. Pavel Bartyzal ... a uražená ješitnost bývají povídavé. Manželství je...

Srpen 2017: L. Latoň, Oldřišov, L. Čejglová, Pardubice
Správná znění tajenek: ... při práci srdce. Vít Budínský ... trojicí jsou nyní sex, smutek a stres. ... vždy když nakupuje. ... milosti, nám dejte žít z té vaší. ... koně, ryby a ženy. Aleš Flašar ... ze strnišťat jsou poslové podzimu. ... co se líbí houslím.
Pýcha jímá muchu sedící ve sloním uchu Petr Čáslava ... ženy posiluje. ... myšlenkou, že jiní jsou na tom hůř. ... kdyby jí voda dala. ... ale k večeři pozvou jen někteří. Šimon Hrubec ... úžas a podiv žen. ... tváře, namalované na ženské tváře. ... druzí z cizí. ... rodiči, ale na třetí větvi pod nimi. ... občas a málo tučně. Jan Klobouček Ze smutku se nezrodí žádný čin. ... zapomíná se učit. ... kdesi, může tě taky čapnout za pačesy. ... vezmu jich deset.  odhalit jen duši. vyčarovat nějakou smutnou krásu. Alexandr Hylák ... rozvařit nebo nedovařit rýži. ... ale jaké má vemeno.

Červenec 2017: V. Hutěčka, Lukov, L. Šrůta, Lenešice
Správná znění tajenek: ... je buď odvážné dobrodružství, nebo nic. Oldřich Bakus ... protože štěstí běží za nimi. ... a Prokopa shnije mandel i kopa. ... spánek a smích. ... kalnější, tím jsou lovy valnější. ... staré všechny na jedno kopyto. Stanislav Dietz ... zprvu pomalu, pak stále rychleji. ... a počestnost hříšnic. ... počtu lidí který se na tebe dívá. ... ze smrti kněz. ... braní ženy je mužská fantazie. Každý den je jen jednou za život. Martin Heřman Devatero řemesel, desátá bída. ... nemiluje a nikdo se jim nedvoří. ... mizernej svět! ... že nenávratně míjejí dny jeho života. ... proč se ženy nemají rády. Miroslav Forman Kdo se udržuje v pohodě, nemá proč umírat. ... toho zbaví rozumu.  aby se letadlo nevrátilo na zem ... na zdraví jeho dětí. Jaroslav Borák ... popud srdce, nýbrž paradox života. ... že nedokáže vyplouti. Nejčilejším zlem na světě je pomluva. ... velkodušnost ctností mužů. ... bez přítele je jako krmení lva a vlka

Červen 2017: L. Habr, Roudnice nad Labem, E. Šimková, Manětín 
Správná znění tajenek: .... věnovat tolik času, kolik potřebuješ. Antonín Fantiš Svatý Jan Křtitel, dešťů je ctitel. ... zkroť apetit. ...ale pořád bolí. ... bude tam jenom učitelka a ty. Robert Horyna     ... přátelé, nechte se poslat do vězení. ... věří ve své uzdravení. ...když začne pršet. To je tím, že tě dnes do školy vezu já. Tomáš Galásek ... že spolkne sekyru, podrž mu topůrko. Nejlepší věci v životě si nevynutíte. ... blbé hádanky. ... kvalifikací do všeho mluví nejvíc. Jakub Klepiš ... je jen okamžik. ... pocítit, ale teprve později ocenit. ... bez soli, šestým se udávil, sokolík. Radek Gulajev ... stále víc o stále menším počtu věcí. ... který boří dům. ... bylo jeho děvče tím nejvzácnějším. ... nebývá bohu blíž Petr Hejníček ... v čase a prostoru určují běh světa. ... časem stanete. ... vyšle na cestu, pokora nám ukáže cíl. ... než kovadlinou.

Květen 2017: L. Bono, Ostrava, J. Schusterová, Halže
Správná znění tajenek: ... až za tepla v máji. ... povrchní nesoudí podle zevnějšku. ... ten který chrápe. ... nevyzpytatelné. ... muži nevěrná, je zpívající ryba. Lukáš Sáblík ... nákladům na svatbu. Láska vítězí, ať strach je sebevětší. ... jsme přemýšleli. Patrik Moskal ... neexistuje nic, co by se mu rovnalo. ... hned nekousne. Jednou jsi tam ředitelem, tak musíš. ... kterého miluje. ... že ne to, co z nás. ... zamotané žárovičky na vánoční stromeček. Vladimír Sobotka ... kterou vracíme. ... a děsí manžela. ... řeknu tvé matce, že máš velký talent. Jiří Macelis ... knihy mám také ráda. ... na nepravděpodobných místech. ... vyletí oknem. ... ryba bez bicyklu. ... protože blbci jsou úžasně vynalézaví. Otakar Vindyš ... dnes moudřejší. Cokoliv, co není láska, to je smrt. ... i při umírání.

Duben 2017: K. Bartoň, Sloup,  J. Zdvihal, Benešov
Správná znění tajenek: ... to, co dokáže tajfun za dvě minuty. Tomáš Zelenka ... nevědí, co to dělá, když to dělají.  ... druhý rok už musí začít vařit. Náš děda říká, že důchodci. Když jsi v Římě, chovej se jako Říman. ... Meč na mrtvém nezkoušej. ... bouře, bude dlouho za kamny dobře. ...  pod vrchem Háj. ... dobrý o nás hlas, než ze zlata pás. ... poslechni, sousedka pod námi ještě nadává. Luděk Pernica ... naděluje za málo, nepoděkuje ani za mnoho. Po bouřce se živly zase spoutají. ... a následně rozmnožit. ... mně to nevyčítej, já dělám co můžu. ... beznohý utíkal. ... problém, až je jako problém přestaneš vidět. Michal Petrouš ... znamená to, že to už dělá někdo jiný. Když zná kupu nových klepů a ztratí hlas. ... to člověka obohacuje. ... vejce míti, musí si kdákání nechat líbit.  Karel Hartmann ... koření, když není vaření. ... nabourala ještě dřív, než vyjela z garáže. ... kam neproleze hlavička. ...bez chyb je nebezpečný pozorovatel.  ... my to nevidíme, protože je tma. ... kdo chuť má, v tom těžkosti nepozná.

Březen 2017: B. Samšuková, Rakovník, M. Šuplatová, Marefy
Správná znění tajenek: Tomáš Čachotský  ... abychom toho nemohli mít až nad hlavu. ... žije, ten večne zostane mladý. ... mokrý a deštivý úrodě se protiví. ... když objeví lež. Necháš, to je až na pohřeb! To je předválečný slon! Michael Kubíček ... cestu k míru zapomenutí utrpěných křivd.  …něco zaklepat na dřevo.  ... potřebuješ sedm dalších. Slyšela jsem, že tento les je hodně hluboký. ... tomu není žádný vítr příznivý. ... vybojovat rokováním nebo modlitbami ... usne dřív ten, který chrápe. ... do mýho bunkru na stromě. ... průšvih, už dopředu ví, na koho to svalí.  Přemysl Sedlák ... taky a kromě toho nejí, když já vařím! Co se nehledá, to se vždycky najde.  Zachovávej řád a řád zachová tebe. ... jsou mnohem trpčí těch, které proléváme. Tenký šíp zabije i slona. ... je ztraceno kvůli neschopnosti požádat. ... pochopili, že jde o pracovní úkol.  Hněv je špatný rádce. ... sedm žen, ale to už je, bohužel, pozdě. ... dal břímě, dá i bedra.  ... poskytovat štěstí, jež si žádá pro sebe. Karel Vohralík ... vlastní ženy, to přenechávají jiným.

Únor 2017: O. Břoušková, Znojmo, J. Pišná, J. Hradec
Správná znění tajenek: ... psi považují pudly za podivnou sektu. ... mrtvá kachna a létá! Protože neví, kterou sedmičkou mají začít!  ... velkou kritickou odezvu.  Daniel Rákos ... i druhým povídat o chybách tvých.  A to jsme jeli lanovkou. ...zataženo, neúrodu z toho dozná seno. ... nejchytřejší ze všech. Martin Streit ... štěkající pes rozštěká celou ulici. ... vodník, hejkal nebo prémie. Aby nevzbudila prášky na spaní.  ... spisovatelé nejvíce lžeme. Protože nejsem Ivanka! ... ctihodnějšího než matka v kruhu dětí. Jan Piskáček ... mého psa, bil by i mě, kdyby směl. ... je učinit někdo za vás. ... sny, ten nás zabíjí. ... já moc přemýšlím, tak hodně kouřím! ... že mám zahnout. ... ženy pokračuje její poslední panenka. ... se mu vyhnout, nes jej jako muž. Roman Šimíček ... se nechat operovat, anebo umřít sám.  ... i bez ministrů.  ... mluví, nepřemůže jednoho, který jedná.

Leden 2017: L. Švadlenková, Rynholec, D. Machač, Všechovice
Správná znění tajenek: Josef Hrabal ... ale podle překážek, které překonáš.  ... zase šílenstvím. Hojný sníh v lednu, málo vody v dubnu. ... chválí svůj ocas. ... mít dobré alibi. Nevzdělaní lidé čtou rádi sbírky citátů. ... a neexistuje. ... kostel svatého Mikuláše na Malé Straně. ... vaše vzdělání. Matěj Helešic ... uvidíš někde jinde za poloviční cenu. ... vždy času dost. Talent je odvaha začínat stále znovu. ... mluví celá ulice. Václav Bouška ... nepotřebuje, má totiž vlastní klíče. ... lyžování nasucho.  co není jednoduché, je nepoužitelné. Vystačí s katem. ... ale i s kožichem. ... pochází, nýbrž tam, kde si přeje zemřít. ... nikdy nepoužil. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. ... život v zárodku. ... na jakou otázku. ... je lež, díky níž poznáváme pravdu. ... ze života peklo. Hlava šedivá, a rozum v háji. Alfréd Barsch ... drželi hubu a dělali, že se vám to líbí.

Prosinec 2016: P. Bilík, Příbor, P. Benda, Plzeň
Správná znění tajenek: Na suchý prosinec následuje suché jaro. Rudolfinum …pravděpodobně nepoužije vodu, ale papír. …na nic jiného čas. ... na zkušenosti. Když chceš spát sladce, večeř krátce.  ... dělat gorilu. … lásky, ale za rádce ho láska neuznává. ...  se nemohou najít. ... já jsem sirotek. ... také klášter augustiniánů kanovníků. ...  náboženství.  ... k mocným tempům, třebaže ještě nevidí břeh. ... Laterna magika.  …vyvolávat smích. ... si nemusel všimnout, že je mezi vámi rozdíl.  ... drahé pohřby.  ... kdybychom neměli sílu je uskutečnit. Stanislav Tůma .. vědom přestupku. ... je květ poezie na stromě všedního života. ... měli co poradit.  Nemyslím, že ten kabel je pod proudem. ... krásné Vánoce. ... úrodu poruší. ... cizím, věřte jen svým a cizím skutkům. ... také s vlky štván. Tomáš Rousek ... zemřel, již je mimo svou učební dobu. ... toho, co nevíme. ... nelze nám dobrého vína se nadíti.

Listopad 2016: K. Geregová, M. Boleslav, K. Svobodová, Nymburk
Správná znění tajenek:...  loď bez kotvy. ... jsem už slíbil zásnuby Marušce. Václav Smoček ... usnadňuje erotické úspěchy. ... lze jimi bloudit. ... oběma rukama.  ... a ti Francouzi ještě tu naftu nenašli.  Kříž u potoka ... podprsenky nadměrných velikostí. ... útokům osudu. na rány života.  není k zoufalství pražádný důvod. Princ Bajaja  ... odtaje, polím a studnám prospěje.  ... matka studia. ... když si hraje. ... já jsem tu moji zezadu ještě neviděl. Patrik Schick  příroda, nenávist vynašel člověk. ... dlužím omluvu. ... samolibosti.  ... Ženský výrobní spolek český. Henrik Ibsen ... z lásky je pro ženu největší rozkoší. ... vláda začíná. ... než psát operu! ... a přece mu křídla nenarostou. Václav Sršeň ... na hněv je klid. Dluh nosí lež na zádech.

Říjen 2016: P. Petřík, Třtice, Y. Divácká, Zlín
Správná znění tajenek: ... anonymní dopis, posílám vám další. Předplatné.     ... již studený, ale nikdy hladový. Tereza Králová ... neházej kamenem. ... nezáleží, jsem tady samozřejmě autem. ... a rozvážnost. ... na to nemá dost vysokou hodnost.  Petr Luštinec ... plavací čepici! ... se mnou aby mi pomohla některý vybrat. ... než tisíc slov. ... je jako mezi aktem a pietním aktem. Modlitba je čin. David Pojkar ... už vím, proč tě pořád často bolí hlava. písma výklad. ... kterou mají pouze lékaři a nemravové. Ale budeš muset! ... mládí a zdraví. ... úředník nahospodaří sobě i pánovi. Luboš Pázler ... kdežto síla mužství součástí vesmíru. Jo, mám, snídani! Humor je vážná věc . ... viděl na zadek, také by se smál. ... hlaveň a pažba. ... není k zoufalství pražádný důvod. Dolní Bezděkov  ... bídou chudých. Ne, u telefonu je majitel rybníka.

Září 2016: N. Nováková, Strakonice, M. Rumíšek, Louka
Správná znění tajenek: Petr Tatíček  ... ale jen jednu mírku bobů do žlabu. ...  a to zlaté dno. ... se základem života celého světa. Nepoví, co neví. ...  vidí i za roh. ... soustava se skládá z pusy, nosu a srdce. ... kdo nosí kravatu. ... kdy potřebuje něco zaklepat na dřevo. ... se chrání sama. Tomáš Indruch ...  které člověku říkají, co už sám ví. ... své znalosti.  Po svatém Matouši čepici na uši. ... dobré skutky. Richard Polák Schopný úředník nahospodaří sobě i pánovi. ...  jsme filozofové. Ucho  máme střední, vnější a vřetenní. ...  jenom dávají. Pavel Štercl ... nebyla žena mého nejlepšího kamaráda. ...  slova a falše. ... je nejjistější investovat do korupce. Tomáš Klinka ... zakryl velký. ... klobouku není měřítkem tvého rozumu. ... branami léta. ... začít se zajímat o to, jak dopadneš. Žaneta Peřinová

Srpen 2016: T. Haviar, Frenštát pod Radhoštěm, B. Barák, Praha
Správná znění tajenek: ... otočí, chromý beran se ocitá v čele. Lukáš Krpálek ... v církev poněvadž není církev Bohem.  Vrhám stíny. ... štěstí nikdy. ... však znamená stávat se hlupákem.   ... ženu a dvě děti!     ... kdo u druhého nachází své vlastní chyby. ... toť sladké zlo. ... o tom, co nevíte. ... si začneš věřit, budeš vědět jak žít.  Robert Býček ... oblohy, nekoukej vzhůru, nýbrž pod nohy. ... stojí si dobře. ... je tomu naopak.  ... významný lékař profesor Josef Thomayer.  Dina Štěrbová ... toť tajemství a úspěch celého života.  ... jsou břemena.  ... spánek přebývá.  Než se dáš do omáčky, pomysli na žízeň. Tomáš Mrázek ... je láska neúprosná jako hrob žárlivost. ... potom odešel. ... uslyším zvuk. Čestný člověk má rovný hřbet i řeč. ... pro manželku.  něco udělat, čas se vždycky najde. na světě mír. Josef Nežerka ... mluvíš, rozhlížej se kolem, v noci mlč.

Červenec 2016: D. Pešáková, Frýdlant, J. Ballonová, Šumperk
Správná znění tajenek: sebe sama a ostatní tě budou milovat. ... naši vděčnost. ... sex a prchlivost. ...  kdyby svět znal všechny pohnutky k nim. Jiří Janošek ... nějaká blbost, já nikoho neposílal. ... zvonit telefon.     ... hotelový účet. ... nemůže, nikdy neudělá všechno, co může. ... se rozvedeme. ... a spisovatel Josef Svatopluk Machar. ... za vinu jiným. ... tě nebude vidět. Člověk je člověku nejlepším lékem. Radovan Fořt ... jsem však předložil průkaz vlastní. ... několik příčin. ... zítra miluje. ... přírodní rezervace Ševcova hora. ... že se lidé diví. ... aby se nenakazila nedotčená část. Ivan Foustka   Já mám sex ráda. ... jsou sekera na rozpojení dobrých přátel. Josef Kohout Lidé jasněji vidí do cizích záležitostí. ... vždycky krátký. ... pozbude síly. ... poprsí od chvíle, co vešla do prodejny.     Vladimír Čech

Červen 2016: T. Bednaříková, Ostrava, K. Kovářová, Dobruška
Správná znění tajenek: Karel Jarůšek  že jedeš na mrtvém koni, sesedni.  ... kde vzít chleba. ... ale duše ztrácí své síly nečinností. Odvaha platí. Daniel Polman Mluví oba, poslouchají sousedé. ... je naším snem. ... aniž by vyprodukovala deset nových. Jiří Nesveda Risk je zisk. ... vystavěna v Aši rozhledna na vrchu Háj.  ... šetři tím víc. ... ti panáčku, ale já hrozně spěchám.  Lží se nevylžeš. Dominik Volek ... to, co je dobré a spravedlivé. My jsme sirotci. ... bývá, urodí se hojnost dobrého vína. Nepoví, co neví.  zachrání svět.  patří mezi takzvané mluvící znaky. ... z malého roste.  Spravedlnost a dobro je zákon nad zákony ... ženy jsou krásné. Marcel Pipek ... povinnosti, jak velký je jeho duch. ... chvíle, ten nežije. ... a Mistři pěvci norimberští. ... bojme se sebe!

Květen 2016:  V. Fučík, Třísov, V. Kučerňák, Dražovice
Správná znění tajenek: Jiří s košem, Mikuláš s vozem. Martin Heřman Od včely med, od hada jed. ... co je nového! ... věc nemožnou ... na polikliniku, kde stráví celý den. Tomáš Rezek ... je jako baterka, která se nabíjí. ... už umí číst každý. ... město Kunžak. ... mimo jiné Lipenská přehrada. ... tím více žádá. Pečuj o zdraví, dokud jsi zdravý. ... než plný měšec. ... Přemyslovci.  a jediná vůle ti zbyla, pomohl bych ti. Roman Sokol Já jsem masér! Ani jedny, vždyť víš, že mám nejradši tebe.  ... slibu je déšť. Jan Hus jel na schůzi do Kostnice. ... proto miluje tmu. Filip Klapka ... Liechtenštejnská rozhledna na Cvilíně. ... statečně hájit. ... patří i značka Dej přednost v hnízdě. ... pro žertování. Dalibor Slezák ... stvořil vrány a čert politické strany. ... les a les tygra. Člověk by měl číst jen to, co obdivuje.

Duben 2016:  P. Holakovská, Vlkoš, Stoilova V.,  Sušice
Správná znění tajenek: Zbabělec a opilec vidí dvakrát. Petr Dočekal ... toho život nestojí za to, aby byl žit. ... peníze v domě.  že si stačí sami. ... by to bylo za duben, aby nevyvedl aprílem. Tomáš Bernady Moment, pane, zeptám se v kuchyni. ... hloupým vadne. ...  volný jak pták. Prázdný pytel zpříma stát nedokáže. ... zda je dobrý. Mně to nevadí já su Moravák. ... dát za to korunu!  Zoubek Právě chyby dávají někdy obrazu život.  ... malichernosti. Jen hlupák polévá slona lžičkou. ... a kohout mlčí. Jiří Dudáček ... přítomnost skrze sympatie k minulosti. ... vám je, moje také. ... co chcete, já to stejně krmit nebudu. ...  vás tam pověsí. Ladislav Čulík  ... roste, jak přibývá samotných peněz. ... ji má, nebo nemá.  se slzami seje, s úsměvem žne. Tomáš Cihlář ... vždy něco uvízne.

Březen 2016:  M. Kráčmar, Blížkovice, B. Smělá, Vendolí
Správná znění tajenek: ... pořád mne nutí, abych mu byla věrná. ... dva sladké jedy. ... čelního skla. ...  jestli Homér žil, ale ví se, že byl slepý. Robert Hájek ... zlého však poznáš za jediný den.  ... spánek přebývá. Tak jdi a žij.  ... mrazy vodí, když nevodí, sněhem škodí. ... ale nadarmo. ... vůle a zbytečně se nazývá přítelem. ... a nespokojení. Jan Libíček pokud nemáte jako cíl dostat míček do jamky. Tomáš Kořének Povaha člověka je jeho osudem. ... jej ztratíme. ... moudře mluvit. ... jména dlouhý je široký a bystrozraký. ... hrob žárlivost. ... kdy je žena šťastná a muž ženatý. ... se sami najíme. ... představuje. ... dcer je jako sklep plný zkyslého piva. Karel Kalista věrný jako pes, nemusí na ni proto štěkat. Pepř, kmín, bobek. ... ji bere vážně.  ... nemůže přistoupit na žádné manželství.  ... na silnicích. ... co říkám, píše jen to, co potřebuje.

Únor 2016: A. Roušavá, Rychnov nad Kněžnou, M. Novotná, Choteč   
Správná znění tajenek: Od stojaté vody očekávej jed. ... kdo ji vydává. ... dána řeč, aby zakryl své myšlenky. ... je čest a sláva. Jan Faltýnek Únor dláždí cesty k jaru. ... jako by nebyla. ... za principy, než podle nich žít. ...  je mnoho peněz. ... před dvěma týdny skrz jakou skleničku se na něj díváte. Tomáš Juřička ... člověka, podívej se na jeho práci. ... lodní šroub.  čo hodina, to iná. ... štěkajícího psa, do cíle nedojdeš. ... se tedy směji. ... dotknout, ale přijde osel a sežere ji. Tomáš Břečka ... máme ty mobily. , tak mi pohlídejte víno. Milan Hejduk ale má jednoho nepřítele, a tím je život. ... s tvým životem. ... důvěry lidu. Kdo chce spáti sladce, ať večeří krátce. Jiří Voskovec ... když je ženatý. ... by politoval manžela než námořníka.

Leden 2016: V. Havlíček, Hlučín, L. Kňourková, Jaroměř
Správná znění tajenek: ... pevné zdraví. ...je nejhorší věcí po tchýni manželka. ... i smrt milá. Císařský řez je zákusek pro císaře. Petr Luštinec Prosím, k jídlu. ...  stromu se nikdy kmen nenarovná.  přísliby ovoce. ...  je obdivovali, nesmíme jim rozumět Miloš Belák  ... traktoru nutností. Hasič, dcera si bere doktora. ... drtí sám sebe.  nestojí za to, aby se jeho slovům věřilo. Knotek ve zlaté zbroji.  že moje žena je v tom a já ji nikde nenašel. ... svou povinnost. ... její první myšlenkou jsou nové šaty. ... mezi válkami. Josef Straka Bavlna se vyrábí z borce morušového. Černík Po každé temnotě přijde světlo. ... je sebevětší.  ... střelné prachy. ... společného, ne co nás od nich dělí. Petr Tatíček .. žádný sedlák se spokojeně netváří. ... ke svému otci. Co vítr přinesl, snadno odvane.

Prosinec 2015: E. Horváthová, Ketkovice, V. Kodešová, Unhošť
Správná znění tajenek: Dané slovo platí víc než slonovina. ... jen mrtví herci. ... vždy hrdinové, které nikdo nezná. Jiří Barcal ... žádný kompas. ... v zimě do sněhu, bude mokré léto. ... tryská věčně. ...  myslet si co chceš, a říkat, co si myslíš. ... Langrova vila. před směšností. Ten kdo cestuje daleko, hodně pozná. Marek Hrbas Pivo Krakonoš, jen za desetikačku. ... a žebrák mošny. ... své dobré srdce. ... nebezpečná, ale nevinnost nikdy. Jiří Hunkes ... kůň považuje svůj náklad za nejtěžší.  a má i chloupky. ...  je sud prázdný. Novinář je spisovatel současnosti. ... sekyru po ruce. ... zvířata, která už vůbec neexistují. .... veselé Vánoce. .... nemilujeme. ... nesmíme se nikdy dívat, jak se dělají. Jakub Brabec Není žádná královská cesta k učení. ... lidé zpívat. Neštěstí má nespočetné množství forem. ... z rodu Keltů.

Listopad 2015: E. Holásek, Vrchlabí, V. Stifter, Č. Budějovice
Správná znění tajenek: Přijde čas, kdy už vás bolet nebude. Jakub Houfek ... na svatého Bohumíra, takové i březen mívá. ... jej přes rampu.  ... nejlepší mistr. ... města, pro druhý úsměv celé říše. ... první na ráně. ... které má dvě cifry, je dvojcifernice. včas přestat. ... se jí nedvoří. ... tvým přítelem, nikdy jsem jím ani nebyl. David Krejčí ... zpřerážet, než si pošramotit pověst.  je ještě panna. ... spolu s námi. ...  z poznání, velké z pochopení. ... nohama na zem.... a ústí do něj mléčné žlázy. Roman Prošek ... smrt je horší. ... spáti sladce, ať večeří krátce. ... byl císařem. ... s rostoucím voláním po míru. Zdeněk Vojta ... sýr za peníze. ... nikdy mezi nimi nesmí být ta tvoje. ... nemohu unést. ... po literatuře. ... jsme všichni zapsáni v jednom verši. ... plný zkoušek.

Říjen 2015: M. Pelantová, Děčín, B. Valentová, Čerčany
Správná znění tajenek: ... zabírá lidem příliš mnoho času. Petr Franěk Kde se hnojí, tam se rodí. ... na to odpoví. ... s právem sápat. ... se nejhůř překonává vlastní práh. ... vzdálený bratr. ... zajišťuje rovnováhu a opilost. ... sám zvládá svoje. Horní Lideč ... názory od toho, aby se měnily. ... být ta tvoje. ... napoví něco o tom, co se stane. ... že jsi nemlčel. ... je hra chladná. ... tak dobře pochován jako vyhaslá vášeň. ... za jediný den. Kamil Kreps ... do džbánu víc, než kolik se do něho vejde. Před kostelem. ... je ostrov, který ještě není hotový. ... že ji používala. ... radosti mládí. ... národa nezachraňují, ale ohrožují. ... že není dobrá. ... zlatem a vyzbrojená žihadlem. Otto Bohata  ... své předsudky. ... slavní a jiní si toho zasluhují. ... poziční válkou. ... jak vydržet opravdu teplé počasí.

Září 2015:Z. Kramoliš, Hodslavice, P. Polášek, Lovosice
Správná znění tajenek:Cyril Drozda Čertu sloužil, čert ho vzal. ... bez potěšení. Psohlavce napsal Vlastimil Harapes. ...  jak sami chtějí. ... dělá to nerad. ... tvor, který nenávidí své bližní. ...  nad Evropou. ... pravdu má ten, kdo má lepší živobytí. Daniel Landa ... metlička k dobrému vede Jeníčka. ... je být lidský. ... mizí jako stín.  člověk ve vesmíru byl Vladimír Putin. ... hýbá světem. ... září, s takovou říjen přijde tváří. ... aby se měnily. Rudolf Krátký  ... a žena nevidí, jsou oba spokojeni. ... je podlehnout. ...  občas napíšu, protože zapomenu. ... o čem povídat. ... lidem v kašli. ...  jsou známkou vítězství nad osudem. Cesty domů ... cenné před třiceti lety a bezcenné. ... zbytek života. ... z mé vlastní nedostatečnosti. … a narkomané. ... má koneckonců své extáze jako láska.

Srpen 2015: J. Hrabětová,, Velká Dobrá, T, Křenčil, Kladno
Správná znění tajenek: ... dokud se s tebou neprolomí led. ... poučovat druhé. znamená, že je někdo úplně bezmocný. ... se odtud vrátím. ... obtížnější než nepřátelství cizích. U pokladny stál ... kromě rozumu. ... vinaři dobrý vinný podzimek ... cesta k smrti. ... bylo srdce, ráno pospíchají nohy.  Má dvě strany.   Kuky se vrací …druhému, co si o sobě už dávno myslí. .. záchvat smíchu. ... a někteří ho ztrácejí celý život. Luboš Barták ... ji bere vážně. ... pochází z Čínska, ne z Japonska. ... jeden pomocník.   podle toho, že na sebe nemluví. ... je mým učitelem. ... hodinu zpěvu. ... politickou moudrostí je nečinnost. Martin Abraham a vymlouval se, že se posere. ... vlastní nevěru. ... milujeme, ve stáří jim rozumíme.  ... příliš velké změny. ... ztroskotá jak v sobě, tak v dětech.  mi říct, o čem. ... přátele rodí a pravda nenávist plodí.

Červenec 2015:
V. Musilová, Žďár nad Sázavou, H. Železná, Praha
Správná znění tajenek: Libor Bilas ... bývají většinou jen těhotné.     ... koná svůj čin. Svatá Markéta přivolává bouřky. ... jež země rodí. Petr Firický  pokušení s maximem příležitost. stále myslíme. ... zestárnout, abychom to poznali. ... chodit nemusí. ... kámen prorazí. ... slepý na dvě ze svých obou očí. ... ani manželství. ... může žít dva dny z pěkné poklony. Milan Halaška ... jak křehký led. ... báje, s nimiž se lidstvo shodlo. Práce volí jeho. ... malí pykat za hloupost velkých. ukradené věci.  ... být přáteli těch, kdo nemají přátele. ... se prodá sama. spadne na žulu.  ... herci mezi sebou dorozumívají zpěvem. Richard Culek ... k jeho dalšímu sebezdokonalování.     ... všeho hříchu.  opustila, není už táž, která u nás byla. vhodné jméno. ... za nicotnost. … tiše, protože mrtví mají rádi klid.

Červen 2015:
D. Bartoň, Opava, K. Linhart, Havířov-Město
Správná znění tajenek:... co můžeme dávat, aniž bychom to měli. Radek Dlouhý na tu se bude celý měsíc tancovat. ... jejich štěstí. ... celá existence. život začíná na rubu zoufalství.  Ivan Foustka ... soukenictví, plátenictví a barvířství. ... ani nemrknou. ... nepředvídaný. ... že stárneme, ale v tom že zůstáváme mladí. Zdeněk Kubica ... z překvapených rostlin v močálech. ... klec podpírá. ... je nešťasten. Starý člověk chutná po mladém. ... byl hamburger. je v tom houfu nemůžeme všechny rozeznat. monitoruju. ... knížete Václava připravil Metoděj. Tomáš Netík ... křupe očima. ... s výskytem bělokarpatských orchidejí. ... upřílišněně. ... je to proto že mluví pořád jenom o sobě. Lukov ... byl učitelem Národního divadla. ... svých vědomostí. ... nebo tvora. ... milovat ji celou tu dobu bez přestání.

Květen 2015: K. Lázničková, Velké Meziříčí, M. Hnyk, Hostinné
Správná znění tajenek: ... pak zemřít. ... voda z luk, poteče ze stájí mléko. ... je obnova lásky. ... leží v trojúhelníku vždy vpravo. Martin Prusek ... že jsme žili. ... neboť směšné leží vždy na povrchu.  činí dvě osoby. ... neprovedli žádný hanebný kousek. ... změnit postel. ... severní, jižní, západní a východní. Za humny je drak  ... musíme pomoci. ... je mi dána tvým prostřednictvím. Pavel Zubíček ... a láska je přesto stejně na světě. ... největší cenu.
150518    ... také v tobě.  ... na světě je ten, kdo je nejvíc sám. Paleta lásky Stará větev praská, když se má ohnout. ... plody za květy. a geniality.  je rovná rovnoběžka. ... v nenávisti. ... jsou právě nejodlišnější mužové. ... bez slunéčka. Eduard Uvíra ... do díla, které nestárne s námi. ... je slavnější. Čáry máme rovné a polorovné.

Duben 2015:
H. Švecová, Bechyně, M. Haramiová, Šumperk
Správná znění tajenek: ... jejich přání. ... o jaru, vlaštovky jaro a teplé dny. ... má delší trvání. přeložit, nemyslela jsem přehnout. Michal Nohejl ... já hledám naftu. ... srazí tě zklamání zas dolů do údolí. Kdo maže, ten jede. Žádná žena se nepokládá za ošklivou. nějaká zelená. Broněk Černý Vejde se tam vždy jen jeden problém. ... jsou vždy lepší. ... nakonec to žádný extra čtení nebylo. ... po bohatství. Milan Pitkin ... o radu, nikdy nepostaví ani ohradu. Chudák krokodýl. Nehledej si dům, ale sousedy. Zámek Strážnice ... sobě nejbližší. Svini vleze štěstí samo do rypáku.     Vítr vane, kam chce. ... vždycky přehání, vždycky zveličuje. ... jako zalhat. ... zběsile pádí. ... neměl být při tom, když vznikají. ... já mám svetr! Milenka vždycky krásnější. ... takové, jak to je. ... přesvědčoval. jak se máme dobře.

Březen 2015: M. Pátková, Žďár nad Sázavou, M. Zvědělíková, Brno
Správná znění tajenek: ... jejich přání. ... o jaru, vlaštovky jaro a teplé dny. ... má delší trvání. ... přeložit, nemyslela jsem přehnout. Michal Nohejl     ... já hledám naftu. ... srazí tě zklamání zas dolů do údolí. maže, ten jede. Žádná žena se nepokládá za ošklivou. ... nějaká zelená. Broněk Černý Vejde se tam vždy jen jeden problém. ... jsou vždy lepší. ... nakonec to žádný extra čtení nebylo. ... po bohatství. Milan Pitkin  o radu, nikdy nepostaví ani ohradu. Chudák krokodýl Nehledej si dům, ale sousedy. Zámek Strážnice ... sobě nejbližší. Svini vleze štěstí samo do rypáku. Vítr vane, kam chce. vždycky přehání, vždycky zveličuje. ... jako zalhat. ... zběsile pádí. neměl být při tom, když vznikají. ... já mám svetr! Milenka vždycky krásnější. ... takové, jak to je. ... přesvědčoval. jak se máme dobře.

Únor 2015: L. Tomíček, Hradec Králové, V, Kupsa, Ústrašice
Správná znění tajenek: ... Valentýna zamrzne i kolo mlýna. Tomáš Bureš Lysá hora připomíná učitelovu pleš. ... tím jak smrdí. ... kamenný most.  tedy myslím. myslím tedy jsem. Jaroslav Borák ... protože na nich máme štěnice. Milan Chladil ... říkají k noze! ... škodit dopřává zrádci důvěra. ... než jednu ženu. ... Pánbůh dopustí i motyka spustí. Radim Hruška ... noc, stezkou smrti jednou půjdem. Antonín Fantiš ... co je hlásají. Repete je, když se Pete opakuje. ... drž a pilně služ! ... na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm. ...v minulosti.  Jedině peníze vládnou všemu. ... a zeť je stěna. ... je to nadlouho. V Komorách bydlí komorníci. ... píseň zpívat…. je účast na moci. Poznání nadýmá,láska však vzdělává.

Leden 2015: M. Matěj, Kopřivnice, Hodovalová V. Čelákovice
Správná znění tajenek:... vše nejlepší. Na Nový rok, do zimy skok. ... jejich kvantita.  je odpustit. Zmýlená neplatí.  v nesouhlase.  Vše, co se rodí, umírá. Zlatá svatba Může být prostě přírodou. rychleji ke dnu. ... rány nepocítil. ... v neštěstí zachovat klidnou mysl. ... utekla za hory. ... přátelům pláčem, nýbrž starostí o ně. ... prokaž mi úctu. Pastýřka ... starost mívá, o tom se mu snívá. ... po spaní toužíš. Kdo nemá osla, nemusí se starat o seno. ... až po obědě. Kamenný kvítek ... krásně nezpíval neseděl by v kleci. ... je vždy čisté. Mravouka je cosi co se stále vyvíjí ... z údělu svého. Strážce duší Pro člověka není nic jistého. ... vlez do něho. ... ráno, abychom mohli nic nedělat. ... muž žije do sta. ... se tváří, když mají plné kalhoty.

 

 

 

doporučte

Doporučte

naše stránky e-mailem
vašim znamým...

 

Zde vypište e-mail, komu chcete odeslat doporučení na tento web
Tento web používá k personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace ZDE

 


LÉČITELSTVÍ A PORADNA


 

- - -

 

- - -

Potřebujete si půjčit? Vyberte si ZDE!

Chcete hypotéku? Najdete ji ZDE!