ONLINE KŘÍŽOVKY .CZ | luštěte a vyhrajte

Dobrý den, dnes je 13. 6. 2024, svátek má , zítra


 

 

 

Code by PCHweb.cz

 

TOPlist

Jak můžete vyhrát

Pro jednoho výherce v jednom měsíci máme výhru:

STÍRACÍ LOS.

Pro zařazení do slosování o ceny pošlete alespoň jedno správné řešení kterékoliv zveřejněné soutěžní křížovky nebo osmisměrky. Od února 2018 losujeme v jednom měsíci ze všech správných řešení jednoho výherce, kterému pošleme stírací los.

Řešení ve tvaru: KÓD KŘÍŽOVKY TEXT (např. KRIZOVKA 29 Pec nám spadla) posílejte do 10 dnů od uveřejnění soutěžních  křížovek na mailovou adresu: onlinekrizovky@seznam.cz
Odesláním řešení s adresou dáváte výslovný souhlas k použití všech svých doručených osobních údajů k jejich zpracování a uchování v evidenci na dobu nejdéle jeden rok. Osobní údaje vylosovaného výherce budou zveřejněny pouze na těchto stránkách a to v podobě jméno (pouze iniciály), celé příjmení a název města (obce), a to po dobu maximálně jednoho roku.
Poskytnutí údajů je dobrovolné. Osobní údaje jsou shromažďovány za účelem jejich zpracování, uložení v evidenci a budou sloužit pouze pro nutné úkony spojené s kontaktováním výherce a odesláním výhry. Zpracováváme pouze údaje výherce, ostatní doručené maily s osobními údaji jsou po posledním dnu v měsíci smazány.

 

Blahopřejeme výhercům soutěžních křížovek

 

Květen 2024: H. Nováková, Pardubice
Správná znění tajenek:je nejvíc doma ve svém díle. Milada Šubrtová ... mi vloni slíbil. ... polohloupý ženu, hloupý sám sebe. ... zaklej a udělej! ... pro chutné maso a pro počítání broků. ... aspoň deset piv. ... volný příbor. která byla odedávna její farní osadou. .. svůj pytlík kvůli obživě. ... kterého bolí, že ona miluje toho prvního. Marie Paříková …stravy a kapesného. ... při poslechu tváří jako by je něco bolelo. ... podšij liškou. ... složenkou na obnos ve stejné výši. Pravda vše přemáhá. ... neuměl ani česky. ... souboru pražského Divadla Na Vinohradech. Čas rány zhojí. ... se nepouští do boje ani pánbůh. Na filtrovanou vodu. Zdena Kloubová Kdo ale potom vyžene medvěda? Alena Míková ... poprvé nepřipálila kuchařskou knihu. ... sejde z cesty. ... se dělá ze dvou kostek. ... část obce Sebečice v okrese Rokycany. ... spojit dohromady. ... vyrobit zlato a gejzír života.

Duben 2024: Š. Izsóvá, Morávka
Správná znění tajenek: ... nepřátelům, že je nejlepší zbraní. Kdo šetří, má za tři. Vojtěch Adamec a zvonit, aby byla úroda všeho ovoce. Miloš Nedbal Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. ... co by se mu rovnalo. Hlad má velké oči. ... nejchudší zemí amerického kontinentu. ... své opravdovosti. ... na které bylo nahoře jen jeho jméno. Škoda rány, která padne vedle. Radek Drulák ... bez ptáků v lese a bez květin na úbočích. Karel Palouš Vymámit z jalové krávy tele. ... na Mount Everest. ... po sobě kopečky hlíny. ... mezi losy jsou i takové které vyhrávají. Zdeněk Nehoda ... že jim obětování přinese bohatou úrodu. Štěpán Princ ... nenávist slepá. ... nikdy si nesednete, pokud nejste král. Pavel Kouba ... dokáže uškrtit bezdrátovým telefonem. Martin Palán ... píše, papír krvácí. ... svému muži nevěrná je zpívající ryba. ... za měsíc naživu.

Březen 2024: V. Mráz, Brno
Správná znění tajenek: ... před chvílí ještě po tom netoužilo. Tom Holland ... abych ji mohl při pozdravu smeknout. ... dělají z člověka dobytek. ... budou zbyteční. Lepší je chatrč, kde člověk žije. ... skočit pro jedno pivo. ... v Asii, Egyptě a později i starověkém Římě. ... už se nezmenší. ... a bojování s přáteli. Být králem je otroctví s korunou. Dagmar Pecková Svatá Felicita sníh z polí odmítá. Kurt Cobain Příklad poučuje. ... rozhovor, když se slova stanou zbytečnými. ... a druhého vždycky v jiné. ... vhodná pro výsadbu do skalek i do záhonů. ... tak ho restartuj. ... mohou dát všechno, jen ne štěstí. ... pití degraduje člověka na pračlověka. Hana Křížková ... než oblečení, které nosí na svých zádech. Alois Kalvoda ... v oddělení reklamací. Deti bez rodičov ako voz bez oja. ... sex, smutek a stres. ... pěstována jako okrasná cibulovina. ... lékař mi nařídil pohyb. ... kyselou trávu. ... dobré rady, ale sami jsou špatný příklad.

Únor 2024: M. Kuncová, Tetčice
Správná znění tajenek: V únoru se zima setkává s létem. Česká Cikánka … nebude schopno existovat bez přírody. … má rád její rodinu. Josef Boháč ... kvůli břichu nevidím ani na špičku lyží. ... neřesti ranného mládí ... přírodní památka Kolínské tůně. ... často sám padne. Jistě, počkej chviličku. ... se už i nebe zdá menší než kaluž. Nový Jimramov ... je jediný nebezpečný protivník. Štěpán Doubek ... je přehlížet malou. No, jenže já nemohu spát při světle. Když se klepe, tak se odpoví. ... patřila benediktinům v Třebíči. ... vítězné armády. ... zbořily stodolu. o charakter se vždy prodere ke slávě. Velká Bíte Jak se ustele, tak se spí. ... kdy patřila pod Rychmburské panství. ... pravidlo má šídlo.

Leden 2024: M. Čechtický, Klatovy
Správná znění tajenek: ... pevné zdraví a pohodové luštění. ... příchod a odchod. ... ale ztrátu nelze napravit. hlavně že snáší jho a dobře táhne. Michal Tučný Naše porce už bohužel rozdělit nejde. Michal David kdo se jím nezdá. ... leden vydaří, naděj na úrodu nezmaří. ... nebo na ženské. ... účinné antiseptikum a antibiotikum. ... ale člověk s člověkem ano. ... o své hodnotě. ... mě při tom ještě nikdy nepřistihl. Hana Zagorová V pekle druhých vidíme ráj. ale nerozumím jí. také slečno! ... je tomu, kdo přišel k připravené míse. ... vede do paláce moudrosti. ... česnek askalonský či množilka. Krev není voda. ... už půl hodiny olejuju dveře. mne naučila dělat toasty. Klimkovice spolkni, hořké vyplivni. Antonín Jakl ... moucha tak ji zabij! děje se tak prostřednictvím opozice. Hana Hegerová Jestli si princezna musí umývat krk.

Prosinec 2023: S. Vavřík, N. Jičín
Správná znění tajenek: Šat je ozvěna osobnosti. Eva Urbanová ... napjaté luky. ... vyroste třeba ostrov na moři. ... nižádnému dosti. ... zachovat tajemství až do konce. Jan Pištěk ... v hlavě moc nenosí. esperantista a učitel František Omelka. ... je vždycky dnešek. ... poslední vůli. Žijeme v kultuře netrpělivosti. Hanuš Thein ... jakosti se šije nití desátého řádu. ... přehlídka dobytka. ... nemá čistou mysl. ... ostře řezanou tvář, je úplně tupý. Josef Rybička Víra v jiné vrcholí vírou v lidstvo. ... není napůl panna. ... chtěla vidět Karlův most. ... leží v oblasti Bílých Karpat. ... náboženství. ... být slabost poměrně mocnou zbraní. budu doma v deset večer. ... nebyla bouračka ale shoda okolností Má víra tě zavazuje. Robert Polák Kdo je samý med, toho neoblizuj. Vilém Přibyl Tys v autoškole propadla sedmkrát.

Listopad 2023: D. Pospíšil, Ostrava
Správná znění tajenek: Vincenc Beneš ... v listopadu hřímá, úrodný rok na to bývá. ... ale musí pít něco jiného. ... skutečné přátelství je vzácnější. ... si mám umýt krk Doteky ticha Hrnec kotel kárá, černí jsou oba. ... ve třídě jsme tři. ... a při jejich druhém vpádu zcela vypleněno. ve znamení Ublíženců. ... umírá poslední. ... jeden od druhého na chvíli odpočinout . Alois Budík ... peníze laboratoře, pomůcky a pomocníky. Zdeněk Beran ... jak se jim tam asi ulevilo. Se lží se dojde daleko, ale ne zpátky. pokud jde o naši civilizaci. ... je nyní expozice útrpného práva. Ulévají se z něho lidé. Zdeněk Filip Ano, já jsem to už všechno utratila. Zdeněk Brdlík ... s tělem, ve kterém nebylo lásky. ... který pracuje v nemocnici. ... co fantaz při horečce. Zloděj křičí, chyťte zloděje. ... a přece do ní obyčejně nevidí. Sklon ke špatnému má vždy výmluvu. Jaromír Tomeček

Říjen 2023: J. Novotný, Praha
Správná znění tajenek: ... ještě svatý Havel víno doslazuje Marta Davouze Co učitelé stráví, tím žáky krmí. Dej mi skutek, právo ti dám já. ... ho žena podezírá. Chvála z vlastních úst smrdí. ... skutečný život je setkání. ... rezidencí císaře Svaté říše římské. ... kde se peníze cítí bezpečně. Přitažlivost je nad krásu. ... to co dokáže tajfun za dvě minuty. Robert Urban Až potom můžeš posoudit jejich charakter! Hana Dumková ... takové světlo nikdy nebude. ... a bude se líbit i desetkrát opakováno. ... nemůže pravdu znát. ... osídlovat pražskou kotlinu Slované. ... se bojíme říct, že je tlustý. ... není dobré být sám. ... na každé druhé slovo díval do pravidel. Lenka Civade Je to jako vraždit život v zárodku. Karel Vágner ... znám od svatby. Jaká synagoga, takový rabín. ... asi z něj bude myslivec. ... myslet jako muž a dřít jako kůň. ... máme na pekáči. Michal Hrůza ... i když ji nikdo není ochoten uznat.

Září 2023: V. Kail, Žatec
Správná znění tajenek: … se stromem, navážete jej s celým lidstvem. Jaroslav Malina Lžící není možné vyčerpat moře. ... z velblouda komára. ... a odhodláním. citron a vyrobit pomerančovou šťávu . ... i zmužilosti. ... spisovatel Josef Ladislav Turnovský. ... se usmívá, blázen se chechtá. ... je třeba pouze lži. Na svatého Mořice hodí se již čepice. ... člověka zabít několikrát! ... s ní není spojena svoboda chybovat. Eva Francová ... dokáže dát mat i dámě! Čím kdo více má, tím více žádá. ... ale špatný jezdec. ... manželka začne zpívat tak se rozbrečí. Vratislávka ... pracuji, jak umím. ... ekonom a spisovatel Vlastimil Šubrt. ... být kopřivou, záhy pálí. ... ta je přednostním právem hrdinů. Ladislav Zívr .... jen velký, hlubokánský pád. ... na Titaniku, ledovec by se lodi vyhnul. Stačí mi zápal. Nedostatky se vidí jen na druhém. Ale vždy je prospěšná. Jaromír Typlt

Srpen 2023: A. Kecskésová, H. Brod
Správná znění tajenek: Přiznat chybu je také umění. Antonín Pšurný ... stojí za rybaření, i když je nechytíte. kupujeme pastu a drogy. ... a blízkým lidem. Bartolomějské větry ovsy lámou. Zdeněk Miler Husité měli ve znaku kalich a husu. ... lepší jít pěšky. ... přesvědčí, že si pohoršili. ... skladatel a výtvarník Jaromír Švejdík. ... dvanáct polovin. Tomu kdo miluje, dá srdce vždycky mat. Ludvík Daněk ... se musí kovat, když je žhavé. Jan Hus jel na schůzi do Kostnice. ... dědictví po něm. ... pro ty, co se zabývají minulostí. Petr Hořava ... to smích přejde. ... vyskytuje v Severní a Střední Americe. ... málokdo ví, kým skutečně jste. Národnostní menšinou jsou Přemyslovci. Imrich Bugár ... považovat za svatého Václava. pravdu říkej holou větou. Na půdě je tma. ... od vlka, narazíte na medvěda. Libor Malina ... ho pojmenovali všedním životem. ... nejlepší pomoc.

Červenec 2023: T. Liška, Teplice

Správná znění tajenek: Viktor Láznička ... by mohli být, kdyby nebyli, jací jsou. ... mohylové pohřebiště. Zlato ruce nemá, ale všechno dokáže. …obrat višně se stopkami. Jiří Kavan Červenec žně žita a višně skýtá. ... ale nikdy červenou. ... přestavěna na lovecký hrádek. ... nečekej nic než kopance. směšně komický. Chtěl jsem škrtnout zlodějskou minulost. Michal Konopka Vládcem je čas, ne vládcové. ... pijete, aby se něco stalo. Právě proto. ... a k tomu, aby vytrval, nemusí mít úspěch. může, starý musí. ... sloučením obcí Dušníky a Hořelice. ... je klíč k chudobě. Martin Galia ... také je pro nás každý bod důležitý. David Navara ... není milován koněm, daleko nedojede. Milan Berka ... byl by i Bůh ženatý. Zdvořilost je pravda mírněná taktem. ... mezi nejstarší česká města. ... potřebuji ještě nový klobouk. ... je vždycky tma. Andělé nechodí po zemi.

Červen 2023: L. Laubacher, Neveklov
Správná znění tajenek: Tma je ve státě, kde jsou lotři na výsluní. Malý Rapotín ... ale spolkne celý dům i se střechou. ... nedostali gól. ... méně odporní. jelikož odplata je nejlepší za syrova. ... jeden pomocník. ... jako strážní místo na norimberské cestě, ... prodavačka potravin, Praha. ... chvíli po půlnoci. ... co nejrychleji vynos co nejvíce. Malé Dvorce Nejlepší je na smetaně. ... potokem Pšovkou. ... a krátká kázání. ... led, neotálej, poseč louku hned. ... kde ti ho zavázali ... jako kasárna pohraniční stráže Ryba nepotřebuje křídla. je jen okamžik. Maso je tam pouze jako dekorace. Nová Hospoda ... moc trpělivosti, aby ses jí naučil. Krása neuvaří. ... jde na návštěvu k tvé ženě. kočka spí, myši tancují. ... boj jenom přerušuje. Motlová ženská s docela dobrými názory. ... původně rychta.

Květen 2023: E. Bystřická, Břeclav
Správná znění tajenek: S láskou ubývá čas, s časem ubývá lásky. ... je otroctví s korunou. ... máme na vyrábění škytavky. Studený máj zakládá na chléb ... protože se leknou. Kraba nedonutíš chodit přímo. Milan Kubala ... někdy obrazu život. Stará a velmi zdravá tchyně! ... kdo krmili a dobru naučili. ... na jihu s obcí Bělá pod Pradědem. ... je chatrč, kde člověk žije. ... povolal do Čech brambory. ... je celé tajemství přírodních věd. Mistr Kampanus Kočka v rukavicích myš nechytí. Jan Žižka byl český zemák. ... nebo dvě nenávisti. Jedno, dvě, tři, čtyři, jsou všechny. Život měříme činy ne časem. ... pták v hrsti má cenu dvou ve křoví. já jdu umýt nádobí. ... znamená rázně jednat. ... centrum pravoslavné církve na Moravě. Móda je chtěný plagiát. ... lidskou mysl jako velká a náhlá změna. ... rostliny, protože by dostaly úpal. Hodina klavíru ... nelze, ale také ne bez dobrého slova. vás muž dožene. ... v botech, hrozně mne bolí hlava.

Duben 2023: M. Čechtický, Klatovy
Správná znění tajenek: ... vyjde, i když kohout nezakokrhá. ... fazole a ořechy. ... činy, jeví se planými a prázdnými. Mišpule obecná ... dělá, je asi dobré. ... zašmodrchat se dá jen pomocí počítače. ... mnoho chorob. ... já se s tím walkmanem jednou zabiju. Náhoda ovládá pole. ... mohu jen jak umím. ... a larvami a housenkami motýlů. ... není třeba oplakávat. Vrchní šaty zakrývají vnitřní bolest. ... oblastí Ameriky. ... ale karty snímej sám. ... poctivě, nedbej na řeči zlovolných lidí. ... a na plicích žluč. ... inteligence je lepší, než vrozená blbost. Jeřáb sudetský ... se nedá ukrást. ... doplňkem při odvykacích kúrách kuřáků. ... přijíždějí nejpozději. Stařec je zřídkakdy šťastný. ... dvouletá rostlina. ... se nikdy nevrací. Nůž a slovo ber za správný konec. ... strčit do kapsy. Hloh obecný ... které by nechtělo mít doma počítač. strach ke smrti.

Březen 2023: M. Pěničková, Nymburk
Správná znění tajenek: .. a pohřbívá dole. Sláva provází ctnost jako stín. ... mám takovou manželku. Co nevím, s tím se nemusím trápit. ... Žerotínové. Čas je nejlepší lékař. Když se vám ve špajzu oběsí myš. ... prázdnější, tím je těžší. ... mocné a bohaté Janovské republiky. Nevejde se mi do nosu. ... netrpělivost. ... kývne hlavou plují ledy dolů vodou. Veselá bída všechno překoná. Kolik otroků, tolik nepřátel. ... pletením metel. ... a čtyři na zrcadle. Lepší známý čert, než neznámý svatý. Jak se maže, tak se jede. ... je pětilodní gotická bazilika. ... se třetí nemá míchat. ... mezi iluzí a skutečností! Nemůže, když nevychodil zakladní! Uherský Brod Hněv je počátkem šílenství. Paul Brunton ... i když je sám. Lepší pták v ruce, než dva letící. ... je horší než smrt. Ne, čekal jsem až odejde. ... neboť věřím, že dějiny se opakují. ... římské lázně.

 

 

 

 

doporučte

Doporučte

naše stránky e-mailem
vašim znamým...

 

Zde vypište e-mail, komu chcete odeslat doporučení na tento web
Tento web používá k personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace ZDE

 

 

- - -

 


 

LÉČITELSTVÍ A PORADNA

 


 

 

Navštivte zlínskou ZOO,

 

nebudete litovat. Je otevřena každý den
a patří k nejoblíbenějším zahradám v republice.

Rozlehlé přírodní expozice se společným chovem více druhů zvířat, tropická hala Yucatan, Zátoka rejnoků, průchozí expozice a voliéry, romantický zámek Lešná i krásný park - to je prostředí zcela ojedinělé zoo
i v Evropě.